Kuidas tugevdada immuunsüsteemi?

Sportlastel, kes tegelevad regulaarselt pikaajalise ja/või intensiivse treeninguga kipub ülemiste hingamisteede infektsioonide esinemissagedus tavalisest kõrgem olema. Intensiivsel treeningul hingavad sportlased sageli kiiremini ja sügavamalt, mis võib suurendada kokkupuudet õhus levivate patogeenidega. Probleemiks on ka lihaste mikrovigastuste teke treeningul ja suurest koormusest taastumine.

Nii sportlaste kui spordiharrastajate jaoks on ternespiimapulber teadaolevalt kõige efektiivsem looduslik vahend oma immuunsüsteemi tugevdamiseks ja sportliku võimekuse suurendamiseks. Loe täpsemalt siit.

Rohearvulised teaduslikud uuringud kinnitavad fakte, et ternespiim aitab:

  • suurendada jõudu ja vastupidavust,
  • kasvatada lihasmassi ja vähendada rasvkoe osa kehamassis,
  • tugevdada immuunsüsteemi, mis pärast pingelist treeningut on märgatavalt nõrgenenud,
  • lühendada taastumise aega,
  • soodustada vigastustest paranemist.
Kuidas tugevdada immuunsüsteemi

Joonis 1. Ternespiima olulisimad koostisosade rühmad

Ternespiimapulbris sisalduv kasvufaktor IGF-1 soodustab glükoosi imendumist ja selle kaudu edendab glükoosi transporti lihastesse. Sellega kaasneb lihaste energiaga varustatuse ja füüsilise võimekuse suurenemine. Koos kasvuhormooniga aeglustab IGF-1 samal ajal ka valkude lõhustumist (katabolismi) energiavajaduste katteks, mis tekib seoses kõrge koormusega. Valkude asemel saadakse siis täiendav energia põhiosas rasvadest. See omakorda soodustab lihasmassi suurenemist, ilma et sellesse ladestuks rasva.

Lehma ternespiima koostis on välja kujunenud miljoneid aastaid kestnud evolutsiooni käigus ja sisaldab lisaks kõigile põhitoitainetele (valgud, rasvad, süsivesikud, mineraalained, vitamiinid jms) ka suurel hulgal kasvu soodustavaid hormonaalseid ühendeid (kasvufaktoreid) ja haigustekitajate vastaseid aineid (immuunfaktoreid). Kõik need kolm ainerühma on ka sportlastele väga olulised (joonis 1).

Kui toitainete sisaldust toidus saab regulaarida edukalt erinevate toiduainete kombineerimisega dieedis, siis immuun- ja kasvufaktorite osas on see suhteliselt keerukas ning seda probleemi aitab edukalt lahendada ternespiimapulbri manustamine või lisamine toidule.

Pole saladus, et mitmed maailmatasemel sportlased on ternespiima või ternespiima preparaate tarvitanud ja tarvitavad praegugi regulaarselt. Austraalia Spordiinstituudi toitumisosakonna juhataja Dr Louise Burke, kiidab ternespiima toimet ja peab seda spordimaailma kuumaks teemaks mitmel erineval põhjusel (http://www.sovereignhealthinitiative.org/articles/performance.html). Miks huvi ternespiima vastu on olnud järjekindel ja viimasel ajal koguni suurenenud, tuleneb osalt ka sportliku jõudluse parandamist käsitlevatest teadusuuringutest, mille tulemustest saab Burke artiklist samuti piisava ülevaate.

Ternespiima on mõistlik manustada pulbrina, kapslitena või närimistablettidena. Tablette saab mugavalt tarbida ka treeningutel ja võistluste käigus (joonis 2).

Joonis 2. Tugeva immuunsüsteemi ja edu võistlustel aitavad tagada kodumaised ternespiima pulbritooted

 

OSTUKORV0
Tooted puuduvad
Jätka ostlemist
0