Kurguvalu on levinud terviseprobleem, mis mõjutab igapäevast tegevust ja heaolu. Kurguvalu korral tekib küsimus, kas selle põhjuseks on külmetushaigus või gripp. Kuigi sümptomid võivad olla sarnased, on külmetushaigus leebem kui gripp. Seda põhjustab enamasti rinoviirus või sarnased viirused. Gripp on tõsisem ja kiiremini arenev haigus, mis on eriti ohtlik riskirühmadele nagu lapsed, eakad ja immuunpuudulikkusega inimesed.

Foto. Regulaarne ternespiima pulbritoodete tarbimine aitab vältida nakatumisi ja parandab heaolu

Mõlema viirushaiguse vastu on olemas ka looduslike antikehi. Näiteks kodumaine ternespiima pulber sisaldab ligikaudu 16% tõvestavate mikroobide vastaseid antikehi (IgA, IgG1, IgG2, IgM) https://fppn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s43014-022-00104-1?uid=680b54f39b

Kodumaist ternespiima pulbrit kasutada on mõistlikum kui mõne kauge maa oma, sest meie lehmade organismist ternespiima sattuvad antikehad toimivad efektiivselt eriti kohalike mikroobitüvede vastu. Peale selle tugevdab immuunsüsteemi ja tõrjub mikroobe ternespiima bioaktiivne valk laktoferiin.

Seetõttu soovitatakse ternespiima pulbritooteid kasutada loodusliku bioaktiivse toidulisandina bakter- ja viirusnakkuste tõrjeks. Loe täpsemalt siit

Et see kurguvalu vastu paremini mõjuks, on soovitatav pulbrit enne alla neelamist mõnda aega suus hoida ja lasta sel kokku puutuda probleemsete kohtadega. Profülaktilisel eesmärgil piisab umbes 3 grammi (paari teelusikatäie) manustamisest päevas.

Ternespiimapulber toimib nakkuste vastu sellega toite maitsestades või seda valmistoitudesse segades(näiteks jäätistesse). Seejuures tuleb arvestada sellega, et antikehad hävinevad üle 60°C temperatuuri juures. Näiteks kuumale kohvile seda lisada ei maksa.

Ternespiimapulbri tarvitamisel kõrvaltoimed üldjuhul puuduvad, välja arvatud üksikud lehma piimavalgule allergilised inimesed. Tuvastatud pole ka ternespiima kahjulikku koosmõju mõne tunnustatud ravimiga samaaegsel kasutamisel.

Ternespiimapulber sobib hästi ka lemmikloomade (koerte ja kasside) tervistavaks toidulisandiks. Selleks võib pulbrit toiduga segada või lihtsalt peale raputada.

Soovi korral saad soetada meie e-poest järgmisi tooteid:

OSTUKORV0
Tooted puuduvad
Jätka ostlemist
0