Immuunsüsteemi saab tugevdada kodumaiste ternespiimapulbri tablettidega

Foto. Maasikamaitselised ternespiimapulbri tabletid on laste lemmikud

Immuunsüsteemi saab tugevdada kodumaiste ternespiimapulbri tablettidega. Ternespiima kasutamine närimistablettidena on üks viis, kuidas loodusliku toidulisandiga kaitsta ja tugevdada enda ja lapse immuunsüsteemi. Maitsestamine teeb tableti näritavaks ka neile, kes millegipärast võõristavad ternespiima eripärast maitset.

Teadus ja Tegu OÜ on koostöös Tartu Ülikooli farmaatsiainstituudiga on välja töötanud uue ternespiima pulbritoote Colostrum Tabula 300 https://ut.ee/et/sisu/farmaatsiateadlased-aitavad-ternespiimapulbri-uude-vormi-panna See on müügil närimistablettidena, pealegi maasikamaitselistena.

Kuidas saadakse ternespiima pulbrit?

Ternespiima lüpsab lehm poegimise järgselt. Tavapiimaga võrreldes on sellel ligikaudu kaks korda kõrgem kuivaine- ja umbes viis korda kõrgem valgusisaldus. Seda põhjustavad eelkõige immuunglobuliinid, mida poegimisjärgne ternespiim sisaldab 5-10% (tavapiimas 0,06%). Immuunglobuliinid ehk antikehad (IgA, IgG1, IgG2, IgM) kaitsevad organismi paljude üldlevinud bakter- ja viirusnakkuste vastu ning seda mittetarvitanud vasikate suremus on väga suur. Naturaalse ternespiima raske kättesaadavus ja lühike säilivus seab kasutamisele piirid, mille ületamiseks toodab Teadus ja Tegu OÜ kodumaist ternespiimapulbrit. See on valmistatud tervetelt ja heades tingimustes peetavatelt lehmadelt saadud toorme sublimatsioonkuivatusega (lüofiliseerimisega), kus vesi eemaldatakse jäätatud olekus. Tänu madalale temperatuurile, säilitavad ternespiima antikehad naturaalse bioloogilise aktiivsuse ka pulbris. Pulbri kuivainesisaldus on ternespiima kuivainesisaldusest umbes 4 korda kõrgem, kusjuures koostisosade toime ja omavaheline suhe jääb endiseks.

Enne antibiootikumide avastamist kasutatigi ternespiima kaunis laialdaselt mitmesuguste nakkushaiguste raviks ja nende ennetamiseks. Nüüdseks levima hakanud antibiootikumidele resistentsed mikroobitüved on kogu maailma sundinud ternespiima taas tervistava vahendina hindama. Olulisteks suure kontsentratsiooniga bioaktiivseteks koostisosadeks ternespiimas on veel laktoferiin, mis samuti tugevdab immuunsüsteemi, kasvuhormoonid ning kasvufaktorid (IGF-I, IGF-II, TGF-b, EGF), mis soodustavad organismi kudede taastumist, haavade paranemist, limaskestade arengut ja mitmed teised ühendid.

Viimastel aastakümnetel on põhjalikult selgitatud ternespiima bioloogilise aktiivsuse tagamaid ja ühtlasi kaardistatud sellega seotud olulisimate ühendite (immuunglobuliinid, laktoferriin, proliinirikkad peptiidid, kasvutegurid, kasvuhormoon jt) toimet inimese tervisele. Enim mõjutavad need organismi immuunsüsteemi, reguleerides nii sünnipärast kui omandatud immuunsust https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/87559129.2022.2034165

Soovi korral saad soetada meie e-poest järgmisi tooteid:

OSTUKORV0
Tooted puuduvad
Jätka ostlemist
0