Colostrum Primus – kapseldatud ternespiima pulber

by | nov. 12, 2018

Teadus ja Tegu OÜ on alustanud uue ternespiima pulbritoote Colostrum Primus valmistamist. Selle kapslid sisaldavat lehma esimese päeva ternespiimast lüofiliseerimisega valmistatud pulbrit, milles valk moodustab vähemalt 20% toote energiasisaldusest. Kõrge valgusisaldus soodustab lihaste kasvu ja aitab hoida luid normaalsena.

Seejuures moodustavad Colostrum Primuse valgust enam kui poole immuunglobuliinid ehk tõvestavate mikroobide vastased antikehad (IgA, Ig1, Ig2, IgM). Bioaktiivsetest valgulistest ühenditest leidub lehma ternespiimas veel proliinirikkaid peptiide (PRP), laktoferriini (LF), kasvufaktoreid (IGF-1, IGF-2, TGF-β, EGF), mis on evolutsiooni käigus loodud tugevdama imetajate immuunsüsteemi, soodustama kudede kasvu, limaskestade arengut jms. Tänu lüofiliseerimise (külmkuivatuse) kasutamisele on need ühendid säilitanud oma bioaktiivsuse ka pulbris.

Kui tavalise ternespiima pulbri manustamisel on soovitatav seda lasta imenduda võimalikult pikalt suus, sest koheselt alla neelatuna väheneb maomahla ja seedeensüümide toimel oluliselt bioaktiivsete ühendite aktiivsus. Siis kapsuleeritud ternespiima pulbri sisse võtmisel need ühendid aga seedetrakti ülemises osas (maos ja kaksteistsõrmiksooles) ei lõhustu ning imenduvad peensooles. Seetõttu on ka nende toime igati efektiivsem, kusjuures immuunglobuliinid pääsevad otseselt mõjutama seedetraktis leiduvaid tõvestavaid mikroobe sh viiruseid.

Toode on saadaval pakendis, mis sisaldab 100 kapslit. See on kasutatav toidulisandina, mida soovitatakse manustada 1-3 kapslit päevas. Colostrum Primuse kõrval võib täiendavalt kasutada ka tavalist ternespiima pulbrit. Sel juhul avaldub nende toime nii suus ja neelus kui peensooles.

Vajad ternespiimapulbrit suuremas koguses?

Võta meiega ühendust ning küsi pakkumist!

 

 

 

OSTUKORV0
Tooted puuduvad
Jätka ostlemist
0